Co warto zwiedzić w Niemczech

Niemcy stają się coraz częstszym celem wycieczek i wczasów z dojazdem własnym. Niemcy mają bowiem do zaoferowania wiele atrakcji, od wspaniałych, rozpoznawalnych zabytków, przez miejsca o niepowtarzalnym klimacie oraz bardzo bogatej historii.

Niemcy samochodem to doskonały pomysł na niezapomniany wyjazd wakacyjny. Dojazd tak do leżących w centrum Europy Niemiec, jak również poszczególnych miast niemieckich jest bardzo dobry. W kraju funkcjonuje solidnie rozbudowana i bardzo sprawnie działająca sieć połączeń autostradowych oraz za pośrednictwem dróg szybkiego ruchu. Warte uwagi są także drogi lokalne, które pozwalają poznać mniejsze miasta i miasteczka oraz chociażby specjały różnorodnej kuchni niemieckiej.

W Niemczech warto zwiedzić przede wszystkim największe miasta. Dla tych, którym obce są długie podróże doskonałą propozycją będzie leżący na wschodzie, a więc blisko granicy z Polską Berlin. Miasto będące stolicą kraju jest jednocześnie wizytówką Niemiec. Kosmopolityczna atmosfera sprzyja dobremu samopoczuciu w Berlinie. Warto zapoznać się również z innymi wschodnimi miastami: Poczdamem, Dreznem, czy Lipskiem. Wszystkie one oferują niezapomniane atrakcje oraz miejsca, które na długo pozostają w pamięci.

Ceniący podróże dalsze oraz zwiedzanie po drodze z całą pewnością docenią wyjazd własnym samochodem bardziej na zachód Niemiec. Tu godnymi polecania miastami pozostają niezmiennie Essen i Kolonia.

Na południu zdecydowanie warto zobaczyć basen alpejskiego Jeziora Bodeńskiego. Miejsce jest bardzo malowniczo położone. Można tu wypocząć w okolicznych miastach, lub na którejś z trzech wysp samego jeziora.

Niemcy, to nie tylko miasta, ale całe landy. Wygoda transportu własnego polega na możliwości wycieczek objazdowych po okolicy. Zachęca bardzo dobry stan dróg oraz świetne oznaczenia.

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS